django - en to he translation catalogue (346 entries)

en: Afrikaans
he: אפריקאנס

en: Arabic
he: ערבית

en: Algerian Arabic
he: ערבית אלג'ירית

en: Asturian
he: אסטורית

en: Azerbaijani
he: אזרית

en: Bulgarian
he: בולגרית

en: Belarusian
he: בֶּלָרוּסִית

en: Bengali
he: בנגאלית

en: Breton
he: בְּרֶטוֹנִית

en: Bosnian
he: בוסנית

en: Catalan
he: קאטלונית

en: Central Kurdish (Sorani)
he: כורדית מרכזית (סוראני)

en: Czech
he: צ'כית

en: Welsh
he: וולשית

en: Danish
he: דנית

en: German
he: גרמנית

en: Lower Sorbian
he: סורבית תחתונה

en: Greek
he: יוונית

en: English
he: אנגלית

en: Australian English
he: אנגלית אוסטרלית

en: British English
he: אנגלית בריטית

en: Esperanto
he: אספרנטו

en: Spanish
he: ספרדית

en: Argentinian Spanish
he: ספרדית ארגנטינית

en: Colombian Spanish
he: ספרדית קולומביאנית

en: Mexican Spanish
he: ספרדית מקסיקנית

en: Nicaraguan Spanish
he: ספרדית ניקרגואה

en: Venezuelan Spanish
he: ספרדית ונצואלית

en: Estonian
he: אסטונית

en: Basque
he: בסקית

en: Persian
he: פרסית

en: Finnish
he: פינית

en: French
he: צרפתית

en: Frisian
he: פריזית

en: Irish
he: אירית

en: Scottish Gaelic
he: גאלית סקוטית

en: Galician
he: גאליציאנית

en: Hebrew
he: עברית

en: Hindi
he: הינדי

en: Croatian
he: קרואטית

en: Upper Sorbian
he: סורבית עילית

en: Haitian Creole
he: קריאולית האיטית

en: Hungarian
he: הונגרית

en: Armenian
he: ארמנית

en: Interlingua
he: אינטרלינגואה

en: Indonesian
he: אינדונזית

en: Igbo
he: איגבו

en: Ido
he: אידו

en: Icelandic
he: איסלנדית

en: Italian
he: איטלקית

en: Japanese
he: יפנית

en: Georgian
he: גיאורגית

en: Kabyle
he: קבילה

en: Kazakh
he: קזחית

en: Khmer
he: חמר

en: Kannada
he: קאנאדה

en: Korean
he: קוריאנית

en: Kyrgyz
he: קירגיזית

en: Luxembourgish
he: לוקסמבורגית

en: Lithuanian
he: ליטאית

en: Latvian
he: לטבית

en: Macedonian
he: מקדונית

en: Malayalam
he: מלאיאלאם

en: Mongolian
he: מונגולי

en: Marathi
he: מראטהי

en: Malay
he: מלאית

en: Burmese
he: בּוּרְמֶזִית

en: Norwegian Bokmål
he: נורבגית ספרותית

en: Nepali
he: נפאלית

en: Dutch
he: הולנדית

en: Norwegian Nynorsk
he: נורבגית חדשה

en: Ossetic
he: אוסטית

en: Punjabi
he: פנג'אבי

en: Polish
he: פולנית

en: Portuguese
he: פורטוגזית

en: Brazilian Portuguese
he: פורטוגזית ברזילאית

en: Romanian
he: רומנית

en: Russian
he: רוסית

en: Slovak
he: סלובקית

en: Slovenian
he: סלובנית

en: Albanian
he: אלבנית

en: Serbian
he: סרבית

en: Serbian Latin
he: סרבית לטינית

en: Swedish
he: שוודית

en: Swahili
he: סווהילי

en: Tamil
he: טמילית

en: Telugu
he: טלגו

en: Tajik
he: טג'יקית

en: Thai
he: תאילנדית

en: Turkmen
he: טורקמנית

en: Turkish
he: טורקית

en: Tatar
he: טטרית

en: Udmurt
he: אודמורטית

en: Uyghur
he: אויגורית

en: Ukrainian
he: אוקראינית

en: Urdu
he: אורדו

en: Uzbek
he: אוזבקית

en: Vietnamese
he: וייטנאמית

en: Simplified Chinese
he: סינית פשוטה

en: Traditional Chinese
he: סינית מסורתית

en: Messages
he: הודעות

en: Site Maps
he: מפות אתר

en: Static Files
he: קבצים סטטיים

en: Syndication
he: הפצת תכנים

note: Translators: String used to replace omitted page numbers in elided page range generated by paginators, e.g. [1, 2, '…', 5, 6, 7, '…', 9, 10].
en: …
he: ...

en: That page number is not an integer
he: מספר העמוד אינו מספר שלם

en: That page number is less than 1
he: מספר העמוד קטן מ־1

en: That page contains no results
he: עמוד זה אינו מכיל תוצאות

en: Enter a valid value.
he: יש להזין ערך חוקי.

en: Enter a valid domain name.
he: יש להזין שם מתחם חוקי.

en: Enter a valid URL.
he: יש להזין URL חוקי.

en: Enter a valid integer.
he: יש להזין מספר שלם חוקי.

en: Enter a valid email address.
he: נא להזין כתובת דוא"ל חוקית

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
he: יש להזין 'slug' חוקי המכיל אותיות לטיניות, ספרות, קווים תחתונים או מקפים.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
he: יש להזין 'slug' חוקי המכיל אותיות יוניקוד, ספרות, קווים תחתונים או מקפים.

en: Enter a valid %(protocol)s address.
he: יש להזין כתובת %(protocol)s חוקית.

en: IPv4 or IPv6
he: IPv4 או IPv6

en: Enter only digits separated by commas.
he: יש להזין רק ספרות מופרדות בפסיקים.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
he: יש לוודא שערך זה הינו %(limit_value)s (כרגע %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
he: יש לוודא שערך זה פחות מ או שווה ל־%(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
he: יש לוודא שערך זה גדול מ או שווה ל־%(limit_value)s.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
he: יש לוודא שערך זה מהווה מכפלה של %(limit_value)s.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s, starting from %(offset)s, e.g. %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s, and so on.
he: יש לוודא שערך זה מהווה מכפלה של צעד בגודל %(limit_value)s, החל מ־%(offset)s, לדוגמה: %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s וכו'.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
he[0]: נא לוודא שערך זה מכיל תו %(limit_value)d לכל הפחות (מכיל %(show_value)d).
he[1]: נא לוודא שערך זה מכיל %(limit_value)d תווים לכל הפחות (מכיל %(show_value)d).
he[2]: נא לוודא שערך זה מכיל %(limit_value)d תווים לכל הפחות (מכיל %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
he[0]: נא לוודא שערך זה מכיל תו %(limit_value)d לכל היותר (מכיל %(show_value)d).
he[1]: נא לוודא שערך זה מכיל %(limit_value)d תווים לכל היותר (מכיל %(show_value)d).
he[2]: נא לוודא שערך זה מכיל %(limit_value)d תווים לכל היותר (מכיל %(show_value)d).

en: Enter a number.
he: נא להזין מספר.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
he[0]: נא לוודא שאין יותר מספרה %(max)s בסה"כ.
he[1]: נא לוודא שאין יותר מ־%(max)s ספרות בסה"כ.
he[2]: נא לוודא שאין יותר מ־%(max)s ספרות בסה"כ.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
he[0]: נא לוודא שאין יותר מספרה %(max)s אחרי הנקודה.
he[1]: נא לוודא שאין יותר מ־%(max)s ספרות אחרי הנקודה.
he[2]: נא לוודא שאין יותר מ־%(max)s ספרות אחרי הנקודה.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
he[0]: נא לוודא שאין יותר מספרה %(max)s לפני הנקודה העשרונית
he[1]: נא לוודא שאין יותר מ־%(max)s ספרות לפני הנקודה העשרונית
he[2]: נא לוודא שאין יותר מ־%(max)s ספרות לפני הנקודה העשרונית

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
he: סיומת הקובץ "%(extension)s" אסורה. הסיומות המותרות הן: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
he: תווי NULL אינם מותרים.

en: and
he: ו

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
he: %(model_name)s·עם·%(field_labels)s·אלו קיימים כבר.

en: Constraint “%(name)s” is violated.
he: המגבלה "%(name)s" הופרה.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
he: ערך %(value)r אינו אפשרות חוקית.

en: This field cannot be null.
he: שדה זה אינו יכול להיות ריק.

en: This field cannot be blank.
he: שדה זה אינו יכול להיות ריק.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
he: %(model_name)s·עם·%(field_label)s·זה קיימת כבר.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
he: %(field_label)s חייב להיות ייחודי עבור %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: Field of type: %(field_type)s
he: שדה מסוג: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
he: הערך "%(value)s" חייב להיות True או False.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
he: "%(value)s" חייב להיות אחד מ־True‏, False, או None.

en: Boolean (Either True or False)
he: בוליאני (אמת או שקר)

en: String (up to %(max_length)s)
he: מחרוזת (עד %(max_length)s תווים)

en: String (unlimited)
he: מחרוזת (ללא הגבלה).

en: Comma-separated integers
he: מספרים שלמים מופרדים בפסיקים

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
he: הערך "%(value)s" מכיל פורמט תאריך לא חוקי. חייב להיות בפורמט YYYY-MM-DD.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
he: הערך "%(value)s" בפורמט הנכון (YYYY-MM-DD), אך אינו תאריך חוקי.

en: Date (without time)
he: תאריך (ללא שעה)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
he: הערך "%(value)s" מכיל פורמט לא חוקי. הוא חייב להיות בפורמטYYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ].

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
he: הערך "%(value)s" בפורמט הנכון (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) אך אינו מהווה תאריך/שעה חוקיים.

en: Date (with time)
he: תאריך (כולל שעה)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
he: הערך "%(value)s" חייב להיות מספר עשרוני.

en: Decimal number
he: מספר עשרוני

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
he: הערך "%(value)s" מכיל פורמט לא חוקי. הוא חייב להיות בפורמט  [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu].

en: Duration
he: משך

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: File path
he: נתיב קובץ

en: “%(value)s” value must be a float.
he: “%(value)s” חייב להיות מספר נקודה צפה.

en: Floating point number
he: מספר עשרוני

en: “%(value)s” value must be an integer.
he: הערך '%(value)s' חייב להיות מספר שלם.

en: Integer
he: מספר שלם

en: Big (8 byte) integer
he: מספר שלם גדול (8 בתים)

en: Small integer
he: מספר שלם קטן

en: IPv4 address
he: כתובת IPv4

en: IP address
he: כתובת IP

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
he: "%(value)s" חייב להיות אחד מ־None‏, True, או False.

en: Boolean (Either True, False or None)
he: בוליאני (אמת, שקר או כלום)

en: Positive big integer
he: מספר שלם גדול וחיובי

en: Positive integer
he: מספר שלם חיובי

en: Positive small integer
he: מספר שלם חיובי קטן

en: Slug (up to %(max_length)s)
he: Slug (עד %(max_length)s תווים)

en: Text
he: טקסט

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
he: הערך “%(value)s” מכיל פורמט לא חוקי. הוא חייב להיות בפורמט HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
he: הערך “%(value)s” בפורמט הנכון (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) אך אינו מהווה שעה חוקית.

en: Time
he: זמן

en: Raw binary data
he: מידע בינארי גולמי

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
he: "%(value)s" אינו UUID חוקי.

en: Universally unique identifier
he: מזהה ייחודי אוניברסלי

en: File
he: קובץ

en: Image
he: תמונה

en: A JSON object
he: אובייקט JSON

en: Value must be valid JSON.
he: הערך חייב להיות JSON חוקי.

en: Foreign Key (type determined by related field)
he: Foreign Key (הסוג נקבע לפי השדה המקושר)

en: One-to-one relationship
he: יחס של אחד לאחד

en: %(from)s-%(to)s relationship
he: קשר %(from)s-%(to)s

en: %(from)s-%(to)s relationships
he: קשרי %(from)s-%(to)s

en: Many-to-many relationship
he: יחס של רבים לרבים

en: This field is required.
he: יש להזין תוכן בשדה זה.

en: Enter a whole number.
he: נא להזין מספר שלם.

en: Enter a valid date.
he: יש להזין תאריך חוקי.

en: Enter a valid time.
he: יש להזין שעה חוקית.

en: Enter a valid date/time.
he: יש להזין תאריך ושעה חוקיים.

en: Enter a valid duration.
he: יש להזין משך חוקי.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
he: מספר הימים חייב להיות בין {min_days} ל־{max_days}.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
he: לא נשלח שום קובץ. נא לבדוק את סוג הקידוד של הטופס.

en: No file was submitted.
he: לא נשלח שום קובץ

en: The submitted file is empty.
he: הקובץ שנשלח ריק.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
he[0]: נא לוודא ששם קובץ זה מכיל תו %(max)d לכל היותר (מכיל %(length)d).
he[1]: נא לוודא ששם קובץ זה מכיל %(max)d תווים לכל היותר (מכיל %(length)d).
he[2]: נא לוודא ששם קובץ זה מכיל %(max)d תווים לכל היותר (מכיל %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
he: נא לשים קובץ או סימן את התיבה לניקוי, לא שניהם.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
he: נא להעלות תמונה חוקית. הקובץ שהעלת אינו תמונה או מכיל תמונה מקולקלת.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
he: יש לבחור אפשרות חוקית. %(value)s אינו בין האפשרויות הזמינות.

en: Enter a list of values.
he: יש להזין רשימת ערכים

en: Enter a complete value.
he: יש להזין ערך שלם.

en: Enter a valid UUID.
he: יש להזין UUID חוקי.

en: Enter a valid JSON.
he: נא להזין JSON חוקי.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
he: (שדה מוסתר %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
he: המידע של ManagementForm חסר או שובש. שדות חסרים: %(field_names)s. יתכן שתצטרך להגיש דיווח באג אם הבעיה נמשכת.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
he[0]: נא לשלוח טופס %(num)d לכל היותר.
he[1]: נא לשלוח %(num)d טפסים לכל היותר.
he[2]: נא לשלוח %(num)d טפסים לכל היותר.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
he[0]: נא לשלוח טופס %(num)dאו יותר.
he[1]: נא לשלוח %(num)d טפסים או יותר.
he[2]: נא לשלוח %(num)d טפסים או יותר.

en: Order
he: מיון

en: Delete
he: מחיקה

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
he: נא לתקן את הערכים הכפולים ל%(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
he: נא לתקן את הערכים הכפולים ל%(field)s, שערכים בו חייבים להיות ייחודיים.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
he: נא לתקן את הערכים הכפולים %(field_name)s, שחייבים להיות ייחודיים ל%(lookup)s של %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
he: נא לתקן את הערכים הכפולים למטה.

en: The inline value did not match the parent instance.
he: הערך הפנימי אינו תואם לאב.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
he: יש לבחור אפשרות חוקית; אפשרות זו אינה אחת מהזמינות.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
he: "%(pk)s" אינו ערך חוקי.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
he: לא ניתן לפרש את %(datetime)s באזור הזמן %(current_timezone)s; הוא עשוי להיות דו־משמעי או לא קיים.

en: Clear
he: לסלק

en: Currently
he: עכשיו

en: Change
he: שינוי

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

[ctx: Task]
en: Ready
he: בהמתנה

[ctx: Task]
en: Running
he: רצה

[ctx: Task]
en: Failed
he: נכשלה

[ctx: Task]
en: Successful
he: מוצלחת

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
he: כן,לא,אולי

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
he[0]: בית %(size)d
he[1]: %(size)d בתים
he[2]: %(size)d בתים

en: %s KB
he: %s ק"ב

en: %s MB
he: %s מ"ב

en: %s GB
he: %s ג"ב

en: %s TB
he: %s ט"ב

en: %s PB
he: %s פ"ב

en: p.m.
he: אחר הצהריים

en: a.m.
he: בבוקר

en: PM
he: אחר הצהריים

en: AM
he: בבוקר

en: midnight
he: חצות

en: noon
he: 12 בצהריים

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Sunday
he: ראשון

en: Mon
he: שני

en: Tue
he: שלישי

en: Wed
he: רביעי

en: Thu
he: חמישי

en: Fri
he: שישי

en: Sat
he: שבת

en: Sun
he: ראשון

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: July
he: יולי

en: August
he: אוגוסט

en: September
he: ספטמבר

en: October
he: אוקטובר

en: November
he: נובמבר

en: December
he: דצמבר

en: jan
he: ינו

en: feb
he: פבר

en: mar
he: מרץ

en: apr
he: אפר

en: may
he: מאי

en: jun
he: יונ

en: jul
he: יול

en: aug
he: אוג

en: sep
he: ספט

en: oct
he: אוק

en: nov
he: נוב

en: dec
he: דצמ

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
he: יאנ'

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
he: פבר'

[ctx: abbrev. month]
en: March
he: מרץ

[ctx: abbrev. month]
en: April
he: אפריל

[ctx: abbrev. month]
en: May
he: מאי

[ctx: abbrev. month]
en: June
he: יוני

[ctx: abbrev. month]
en: July
he: יולי

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
he: אוג'

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
he: ספט'

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
he: אוק'

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
he: נוב'

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
he: דצמ'

[ctx: alt. month]
en: January
he: ינואר

[ctx: alt. month]
en: February
he: פברואר

[ctx: alt. month]
en: March
he: מרץ

[ctx: alt. month]
en: April
he: אפריל

[ctx: alt. month]
en: May
he: מאי

[ctx: alt. month]
en: June
he: יוני

[ctx: alt. month]
en: July
he: יולי

[ctx: alt. month]
en: August
he: אוגוסט

[ctx: alt. month]
en: September
he: ספטמבר

[ctx: alt. month]
en: October
he: אוקטובר

[ctx: alt. month]
en: November
he: נובמבר

[ctx: alt. month]
en: December
he: דצמבר

en: This is not a valid IPv6 address.
he: זו אינה כתובת IPv6 חוקית.

[ctx: String to return when truncating text]
en: %(truncated_text)s…
he: %(truncated_text)s‮…

en: or
he: או

en: %(num)d year | %(num)d years
he[0]: שנה
he[1]: שנתיים
he[2]: %(num)d שנים

en: %(num)d month | %(num)d months
he[0]: חודש
he[1]: חודשיים
he[2]: %(num)d חודשים

en: %(num)d week | %(num)d weeks
he[0]: שבוע
he[1]: שבועיים
he[2]: %(num)d שבועות

en: %(num)d day | %(num)d days
he[0]: יום
he[1]: יומיים
he[2]: %(num)d ימים

en: %(num)d hour | %(num)d hours
he[0]: שעה
he[1]: שעתיים
he[2]: %(num)d שעות

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
he[0]: דקה
he[1]: %(num)d דקות
he[2]: %(num)d דקות

en: Forbidden
he: אסור

en: CSRF verification failed. Request aborted.
he: אימות CSRF נכשל. הבקשה בוטלה.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
he: הודעה זו מופיעה מאחר ואתר ה־HTTPS הזה דורש מהדפדפן שלך לשלוח "Referer header", אך הוא לא נשלח. זה נדרש מסיבות אבטחה, כדי להבטיח שהדפדפן שלך לא נחטף ע"י צד שלישי.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
he: אם ביטלת "Referer" headers בדפדפן שלך, נא לאפשר אותם מחדש, לפחות עבור אתר זה, חיבורי HTTPS או בקשות "same-origin".

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
he: אם השתמשת בתג<meta name="referrer" content="no-referrer">או הוספת header של “Referrer-Policy: no-referrer”, נא להסיר אותם. הגנת ה־CSRF דורשת ‎“Referer” header לבדיקת ה־referer. אם פרטיות מדאיגה אותך, ניתן להשתמש בתחליפים כמו <a rel="noreferrer" …> לקישור אל אתרי צד שלישי.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
he: הודעה זו מופיעה מאחר ואתר זה דורש עוגיית CSRF כאשר שולחים טפסים. עוגיה זו נדרשת מסיבות אבטחה, כדי לוודא שהדפדפן שלך לא נחטף על ידי אחרים.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
he: אם ביטלת עוגיות בדפדפן שלך, נא לאפשר אותם מחדש לפחות עבור אתר זה או בקשות “same-origin”.

en: More information is available with DEBUG=True.
he: מידע נוסף זמין עם

en: No year specified
he: לא צוינה שנה

en: Date out of range
he: תאריך מחוץ לטווח

en: No month specified
he: לא צוין חודש

en: No day specified
he: לא צוין יום

en: No week specified
he: לא צוין שבוע

en: No %(verbose_name_plural)s available
he: לא נמצאו %(verbose_name_plural)s

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
he: לא נמצאו %(verbose_name_plural)s בזמן עתיד מאחר ש-%(class_name)s.allow_future מוגדר False.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
he: מחרוזת תאריך %(datestr)s אינה חוקית בפורמט %(format)s.

en: No %(verbose_name)s found matching the query
he: לא נמצא/ה %(verbose_name)s התואם/ת לשאילתה

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
he: העמוד אינו "last" או לא ניתן להמרה למספר שם.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
he: עמוד לא חוקי (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
he: רשימה ריקה ו־“%(class_name)s.allow_empty” הוא False.

en: Directory indexes are not allowed here.
he: אינדקסים על תיקיה אסורים כאן.

en: “%(path)s” does not exist
he: "%(path)s" אינו קיים

en: Index of %(directory)s
he: אינדקס של %(directory)s

en: The install worked successfully! Congratulations!
he: ההתקנה עברה בהצלחה! מזל טוב!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
he: ראו <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">הערות השחרור</a> עבור Django %(version)s

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
he: עמוד זה מופיע בעקבות המצאות <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> בקובץ ההגדרות שלך ולא הגדרת שום URLs.

en: Django Documentation
he: תיעוד Django

en: Topics, references, &amp; how-to’s
he: נושאים, הפניות ומדריכים לביצוע

en: Tutorial: A Polling App
he: מדריך ללומד: יישום לסקרים.

en: Get started with Django
he: התחילו לעבוד עם Django

en: Django Community
he: קהילת Django

en: Connect, get help, or contribute
he: יצירת קשר, קבלת עזרה או השתתפות
